Την Τετάρτη 10-10-2018 πραγματοποιήθηκε η ΗΜΕΡΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ στο σχολείο μας.

Διοργανώθηκαν αγώνες  στα : σκάκι –βόλεϊ- μπάσκετ- πινγκ πονγκ- ποδόσφαιρο

και ακολούθησε επίδειξη ρυθμικής γυμναστικής.

ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ

1 Στο μπάσκετ πραγματοποιήθηκαν 14 παιχνίδια (3 εναντίον 3),συμμετείχαν  42  μαθητές, και η νικήτρια ομάδα αποτελείτο από τους Αθανασόπουλο Γιώργο ,Κιτσαρά Χρήστο και  Κακολύρη Διονύση.

2 Στο βόλεϊ  πραγματοποιήθηκαν 8 αγώνες ,συμμετείχαν  48  μαθητές  και η νικήτρια ομάδα αποτελείτο από τους Καλόφωνο Νικηφόρο, Ανεστόπουλο Γιάννη ,Μερτή Χαρά, Κυροσίμου Κωνσταντίνα ,Ελένη Κάτσαρη και Αθανασόπουλο Δημήτρη.

3 Στο ποδόσφαιρο πραγματοποιήθηκαν 8 αγώνες ,συμμετείχαν  64  μαθητές και η νικήτρια ομάδα αποτελείτο από τους  Μιχαλόπουλο Μιλτιάδη, Βόλλα Νίκο, Θεοδωρόπουλο Νίκο, Δεληγιάννη Παντελή, Γουρδούπη Γεώργιο, Βαλλιανάτο Διονύση ,Φιλιππάτο Διονύση και Μερτή Χαρά.

4 Στο σκάκι συμμετείχαν  30 μαθητές  και ο νικητής όλων των σετ κρίθηκε ο Γιάννης Στεφανόπουλος.

5 Στο Πινγκ-πονγκ   συμμετείχαν  20 μαθητές  με νικητές  τους:  Γραμμενίδη Άγγελο στην πρώτη θέση ,τον Γκρίντζο Δημήτριο στη δεύτερη θέση και στην τρίτη τον Παπακωνσταντόπουλο Χρήστο και Παλαιολόγο Απόστολο.

Η μαθήτρια Βασιλάτου Παναγιώτα παρουσίασε  σε όλο το σχολείο πρόγραμμα ρυθμικής γυμναστικής.

athlet